DVSC-Kozármisleny kézilabda

Női kézilabda NB I: könnyed debreceni győzelem a Kozármisleny ellen

Sport

A Bajnokok Ligája csoportkörében szereplő Debrecen hazai pályán 30-23-ra kerekedett az újonc Kozármisleny fölé a női kézilabda NB I szerdai játéknapján.

Vendég részről Hadnagy Fanni hatszor volt eredményes, a DVSC sikeréhez a magyar válogatottal világbajnokságon szerepelt játékosok közül Vámos Petra öt, Töpfner Alexandra három, Füzi-Tóvizi Petra pedig egy gólt szerzett.

DVSC SCHAEFFLER–KOZÁRMISLENY KA 30–23 (14–8)

Debrecen, 550 néző. Altmár, Horváth M.

DVSC: BARTULOVIC – Töpfner 3 (2), Hámori K., VÁMOS P. 5, Haggerty 2, Kácsor 4, Vámos M. 4 Csere: Gabriel (kapus) Planéta 1, Füzi-Tóvizi 1, JOHANSSON 4, Grosch 3, Hornyák D., Jovovics 1, Petrus 2, Csamangó. Edző: Szilágyi Zoltán

KOZÁRMISLENY: Pusztai P. – Grénus 2, Brettner, Tobak, SCHEFFER 5, Bánfai V. 2, Imrei N. 1 Csere: SZABÓ LUCA (kapus), Kecskés 3, Grosics 3 (3), HADNAGY 6, Imrei R., Zsemberim Szatmári 1, Lengyel. Edző: Gyulay László

Az eredmény alakulása: 6. perc.: 4–1. 20. p.: 6–6. 21. p.: 9–6. 26. p.: 13–6. 39. p.: 19–13. 49. p.: 23–17. 53. p.: 26–18.

Kiállítások: 6, ill. 6 perc

Hétméteresek: 2/2, ill. 4/3

Szilágyi Zoltán: A Kozármislenyt minden szempontból dicsérni lehet, a mi csapatunkról ez sajnos nem mondható el. Dekoncentráltan játszottunk 60 percen keresztül. Eljutottunk a helyzetekig, de azokat rendre ki is hagytuk. A statisztikát gyorsan megnéztem, 17 ziccer maradt ki. Ebből is látszik, hogy nem értük el azt a hőfokot, azt a koncentráltságot, ami egy bajnoki mérkőzéshez elengedhetetlen. Bízom benne, hogy a hétvégi BL-meccsen ez másképp lesz.

Gyulay László: A Dunaújváros ellen egy ki-ki meccset vesztettünk el, nagyon örülök neki, hogy a lányok így reagáltak arra a vereségre. Ma sokkal jobb teljesítményt nyújtottunk önmagunkhoz képest. Nyilván a két csapat nincs egy súlycsoportban, de ettől függetlenül arra törekedtünk, hogy helytálljunk ebben a neves arénában és ez hellyel-közzel sikerült. Sok sikert kívánok a DVSC SCHAEFFLER-nek a bajnokságban és a Bajnokok Ligájában is.