Jégkorong MK – A Debrecen és a Dunaújváros bejutott a négyes döntőbe

Sport

A Debrecen és az általa legyőzött Dab.Docler is bejutott a jégkorong Magyar Kupa négyes döntőjébe, miután az Újpest rendes játékidőben, azaz három pontot érően nyert az FTC ellen.

A ferencvárosiaknak akkor maradt volna esélyük a továbbjutásra, ha hatvan perc alatt nyernek, ám hiába vezettek az 51. percben 3-1-re. A lila-fehérek gyorsan egyenlítettek, majd a kapusát lehozó riválisnak hat másodperccel a vége előtt újabb gólt ütöttek.

Debrecen-FTC 19.00

Az állás: 1. (és már továbbjutott) Debrecen 9 pont/3 mérkőzés, 2. (és már továbbjutott) Dab.Docler 6/3 (13-11), 3. Újpest 6/4 (15-18), 4. FTC 3/3, 5. MAC Budapest 0/3

Az osztrák ligában érdekelt Fehérvár AV19, valamint a MOL Ligában döntőbe jutott, magyar bajnok Miskolci Jegesmedvék csapata alanyi jogon indulhat a négyes döntőben, ahova a selejtezőből a Debrecen és a Dab.Docler került be.
A Final Fournak március 27-én és 28-án Székesfehérvár ad otthont.