Három aranyat zsebeltek be a debreceniek a Szuper Liga-döntőn

Sport

A Debreceni Sportcentrum-Sportiskola versenyzői közül Kazi Tamás, Kerekes Gréta és Kácser Zita is első lett.

A Rio de Janeiró-i olimpia résztvevői közül Szabó Barbara magasugrásban, Zsivoczky-Farkas Györgyi távolugrásban, Helebrandt Máté pedig 10 kilométeres gyaloglásban győzött a budapesti Lantos Mihály Sportközpontban zajló 3. Atlétikai Magyar Szuper Liga döntőben.

Nagyszerűen szerepeltek a felújított zuglói sportcentrumban tartott viadalon Debreceni Sportcentrum-Sportiskola versenyzői, akik a három elsőség mellé több értékes helyezést is begyűjtöttek.

A Gyulai István Memorial és az országos bajnokság után a harmadik legfontosabb magyarországi verseny a Szuper Liga döntő, amelyen minden számban a legjobb nyolc atléta állhat rajthoz. A teljes pénzdíj a bónuszokkal a 26 millió forintot is elérheti, ám ez eredményhez kötött, azaz maga a győzelem, illetve a helyezés nem jár automatikusan pénzdíjazással.

A verseny vasárnapi programja 14.30 órakor kezdődik.